Хотелот располага со 49 соби:

  • 25 twin rooms
  • 5 double (queen) rooms
  • 9 еднокреветни соби
  • 6 кралски соби
  • плус 4

Сите соби се реновирани со модерни комодитети: индивидуални клима уреди, кабелска ТВ, бесплатен интернет, дирекна телефонска линија, мини бар и приватно WC со туш кабина. Кралските соби и апартмани нудат поглед кон прекрасната Самуилова Тврдина. Сите WC-a имаат туш-кабина, фен, телефон и ТВ / радио. Апартманите додатно имаат туш со масажа и бањарки.